Weekendowy wypad w góry: 3 rzeczy, które musisz mieć w apteczce

Wakacje to okres, w którym chętnie podróżujmy po górach. Sprzyjają temu świetna pogoda i zapierające dech w piersiach widoki. Zanim jednak zaczniemy zdobywać upragnione szlaki, warto się odpowiednio zabezpieczyć i zabrać apteczkę. Co do niej wrzucić? Podpowiadamy w dalszej części poradnika. 

3 rzeczy, które musisz mieć w apteczce

Po pierwsze: leki 

Jeżeli przyjmujesz stale jakieś leki lub masz określone schorzenia, musisz się odpowiednio zabezpieczyć. Osoby, które mają problemy z obrzękami nóg powinny wziąć ze sobą Venoforton. W górach o wiele ciężej będzie nam znaleźć pomoc w takich przypadkach, dlatego warto o tym pomyśleć. Bez względu na to, czy potrzebujemy płynną dawkę leku np. wspomnianego już Venofortu, czy w tabletkach. 

 

Po drugie: folia termoizolacyjna

Pogoda w górach jest zmienna, a ranni często się wychładzają, dlatego warto mieć w apteczce koc, który zapewni komfort termiczny.

 

Po trzecie: bandaże i plastry 

To z pewnością ułatwia zatrzymanie krwawienia i pozwoli usztywnić kontuzjowany obszar. 

 

Oczywiście rzeczy, które należy zabrać, jest więcej, jednak warto pamiętać o tych podstawowych, bowiem to one często ratują życie nawet podczas małej kontuzji. W górach wystarczy chwila nieuwagi, aby coś się stało.

 

Venoforton dostępny w ofercie sprzedażowej pod adresem: http://www.lekinatury.pl/pl/nasze-produkty/venoforton.html